PARLAMENT ZATWIERDZIŁ RZĄD EDIEGO RAMY
Tirana, 15 września 2013 r.

Parlament Albanii zatwierdził dzisiaj gabinet nowego socjalistycznego premiera kraju Ediego Ramy, który ogłosił, że priorytetem jego rządu będzie zbliżenie Tirany do UE oraz uzdrowienie albańskiej gospodarki.

W skład nowego rządu wjedzie 20 ministrów, w tym sześć kobiet, a jedna z nich będzie kierować resortem obrony. Pięciu ministrów należy do ugrupowania Socjalistyczny Ruch na Rzecz Integracji najbliższego sojusznika Ramy Ilira Mety.

Więcej…
 
GRECJA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZAGINIĘCIA PÓŁ TYSIĄCA ROMSKICH DZIECI POCHODZĄCYCH Z ALBANII
Ateny, 28 sierpnia 2013 r.
foto: Shekulli

W Grecji toczy się śledztwo w sprawie zaginięcia 502 romskich dzieci pochodzących z Albanii i umieszczonych w siedzibie państwowej fundacji kilkanaście lat temu - poinformował minister sprawiedliwości Charalampos Atanasiu.

W ostatnich dniach w greckich gazetach ukazała się seria artykułów dotyczących niewyjaśnionego losu 502 dzieci na podstawie niedawnego raportu ONZ na ten temat.
Więcej…
 
CUDOWNA BRAMKA SEBINO PLAKU W MECZU Z CLUB BRUGGIE
Wrocław, 02 sierpnia 2013 r.

Świetny występ Śląska Wrocław w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy. Wrocławianie pokonali w czwartek u siebie faworyzowany Club Brugge 1:0.Kapitalny mecz obejrzeli kibice we Wrocławiu. Śląsk grał świetnie, nie przestraszył się faworyzowanych Belgów i już od początku meczu ich zaatakował. Na bramkę Mathewa Ryana sunął atak za atakiem, a głównym motorem napędowym był Waldemar Sobota. Skrzydłowy Śląska był dla obrońców rywali nie do zatrzymania.
Więcej…
 
"LITERATURA NA ŚWIECIE" NR 5-6/2013
Warszawa 19 lipca 2013 r.

#


 Miło nam poinformować, że najnowszy numer "Literatury  na Świecie" poświęcony jest literaturze albańskiej, chorwackiej, macedońskiej, serbskiej i słoweńskiej. Zapraszamy do lektury.

Spis treści:

Vasko Popa: Wiersze, przeł. Julian Kornhauser

Feri Lainšček: Nietykalni, przeł. Joanna Pomorska
 

Więcej…
 
PRZYJACIEL POLSKI PROF. PANDELI ÇINA OTRZYMAŁ ODZNAKĘ HONOROWĄ 'BENE MERITO'
Tirana, 14 lipca 2013 r.

 
 

Doniosła uroczystość miała miejsce 4 lipca w siedzibie Ambasady RP. Za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej Ambasador RP Pan Marek Jeziorski wręczył Panu Profesorowi Pandelemu Çinie, wybitnemu kardiologowi i przyjacielowi Polski, Odznakę Honorową „Bene Merito” przyznaną przez Ministra Spraw Zagranicznych RP Pana Radosława Sikorskiego.

Więcej…
 
BLOG HAXHIEGO DULLI
Warszawa, 14 lipca 2013 r.Bardzo serdecznie polecamy Państwu czytanie bloga Haxhiego Dulli "Moim okiem", w którym stara się przybliżać Polakom Kosowo, a mieszkańcom Kosowa Polskę.
Blog dostępny jest w niniejszym artykuliku oraz w zakładce "Zaprzyjaźnieni".
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 19

Valid XHTML & CSS