POWÓDŹ NA BAŁKANACH - BĄDŹMY SOLIDARNI
Warszawa, 21 maja 2014 r.


Foto: PAP


Zwracamy się z apelem o pomoc dla osób poszkodowanych przez powódź na Bałkanach. Zbiórkę pieniędzy na ten cel rozpoczął Caritas oraz Polska Akcja Humanitarna.

Powodzian można wesprzeć wysyłając SMS z hasłem "Fala" pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) oraz poprzez wpłaty na konto Caritas i na konto Polskiej Akcji Humanitarnej:

konto Caritas: PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem "Powódź na Bałkanach".

konto Polskiej Akcji Humanitarnej: BPH S.A. 03 1060 0076 0000 3310 0020 9312 z dopiskiem: "Bałkany".

Więcej…
 
KRZYŻ KOMANDORSKI DLA BYŁEGO AMBASADORA FLORENTA ÇELIKU
Tirana, 18 maja 2014 r.W dniu 16 maja 2014 r. odbyła się w Ambasadzie RP w Tiranie uroczystość przekazania rodzinie b. Ambasadora Albanii w RP Florenta Çeliku Krzyża Komandorskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej przyznanego pośmiertnie Ambasadorowi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-albańskiej współpracy.
Więcej…
 
"FERDYDURKE" GOMBROWICZA PO ALBAŃSKU
Tirana, 04 maja 2014 r.Nakładem wydawnictwa Pika pa sipërfaqe, ukazała się w kwietniu br. powieść Gombrowicza "Ferdydurke", w przekładzie Edliry Llohy. 
 
WIZYTA MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH ALBANII W POLSCE
Warszawa, 07 maja 2014 r.
 Należy pamiętać, że polityka rozszerzenia przynosi realne korzyści zarówno państwom wstępującym do UE, jak i samej Unii. Jesteśmy gotowi dzielić się swoimi doświadczeniami z naszymi albańskimi partnerami
– powiedział minister Radosław Sikorski 7 maja w czasie spotkania z ministrem spraw zagranicznych Republiki Albanii Ditmirem Bushatim.

 

Więcej…
 
O OBECNOŚCI LITERATURY POLSKIEJ W ALBANII - konferencja w Tiranie
Tirana, 25 kwietnia 2014 r.

W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2014 Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Tiranie we współpracy z Uniwersytetem Tirańskim zorganizowała w dniu 23 kwietnia 2014 r. konferencję nt. obecności literatury polskiej w Albanii.
 


Spotkanie otworzyli Dziekan Wydziału Historii i Filologii prof. Shezai Rrokaj oraz Ambasador RP Marek Jeziorski, którzy podkreślali istotny wzrost tłumaczeń polskich autorów na język albański oraz zainteresowania polską literaturą wśród albańskich czytelników. Uczestnikami panelu dyskusyjnego byli znani przedstawiciele środowisk kulturalno-literackich, w tym tłumacze literatury polskiej, krytycy literaccy, przedstawiciele domów wydawniczych. Występujący podkreślali uniwersalne humanistyczne i artystyczne walory polskiej literatury i poezji oraz stale rosnące ich znaczenie dla albańskiego czytelnika.
Więcej…
 
POLKA W ALBAŃSKIM BIG BROTHERZE
Tirana, 24 marca 2014 r.
W trwającej obecnie 7. edycji albańskiego Big Brothera bierze udziała Polka, Violeta Piaskowska. Violeta ma 30 lat, jest stylistką. Urodziła się w Polsce, trzy lata pracowała we Włoszech jako modelka. Od siedmiu lat mieszka w Albanii. Albania bardzo  się jej podoba. Ma tu wielu przyjaciół. Jest jedynaczką, jej mama mieszka w Polsce, ojciec nie żyje. Po zakończeniu udziału w Big Brotherze zdecyduje, czy zostać w Albanii na stałe.

Pani Violecie życzymy samych sukcesów!

Pani Violeta jest i będzie najbardziej znaną Polką w Albanii. Bez wątpienia! 

Niestety, Violeta została wyeliminowana na początku kwietnia.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 23

Valid XHTML & CSS