PREZES NAJWYŻSZEJ IZBY KONTROLI RP W ALBANII

Tirana, 31 maja 2013 r.


Jacek Jezierski, Prezes Najwyższej Izby Kontroli RP, został odznaczony przez Prezydenta Albanii Bujara Nishaniego Medalem Wdzięczności i otrzymał doktorat Honoris Causa Uniwersytetu we Vlorze.

W dniach 21-24 maja 2013 r. przebywała w Albanii z oficjalną wizytą delegacja Najwyższej Izby Kontroli RP z Prezesem Jackiem Jezierskim na czele. Delegacja NIK przyjechała na zaproszenie Przewodniczącego albańskiej Najwyższej Izby Audytu Państwowego Bujara Leskaja, a wizyta była kontynuacją bardzo dobrych kontaktów obu instytucji.
Więcej…
 
ZAPRASZAMY NA WYPRAWĘ DO ALBANII - WRZESIEŃ 2013

Warszawa, 20 maja 2013 r.ALBANIA – po raz kolejny (XI wyprawa) : wrzesień 2013
ALBAŃCZYCY NA BAŁKANACH ( ich język, pochodzenie, historia, kultura. Tereny zamieszkania – diaspory.)

 Konsul Honorowy Republiki Albanii Jarosław Rosochacki i Zarząd Towarzystwa Polsko – Albańskiego - zapraszają do wzięcia udziału w  wyprawie do Albanii, w dniach 31.08 – 14.09.2013 roku.
Głównym celem wyprawy jest poznanie kultury, tradycji, zwyczajów i zabytków z różnych okresów historycznych Albanii.

Więcej…
 
RIGELS HALILI I JEGO PIEŚNI
Warszawa, 13 maja 2013 r.

 

 O czym ludzie śpiewali i śpiewają? Fascynującą historię pieśni i  pieśniarzy  opisał Rigels Halili  w swojej książce „ Naród i jego pieśni. Rzecz o oralności, piśmienności i epice ludowej wśród Albańczyków i Serbów”. Książka jest pozycją naukową, ale dzięki talentowi jej autora jest pasjonującą lekturą. Rigels Halili, nie tylko potrafi ciekawie pisać, ale też o swojej książce opowiadać. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy przyszli 11 maja do  Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie na spotkanie z autorem. Promocję książki  zorganizowały Towarzystwo Polsko-Albańskie, Stowarzyszenie Polsko-Kosowskie KOS-POL oraz Wydawnictwa UW. Honorowy patronat sprawowała Ambasada Republiki Albanii.. 

Więcej…
 
KARDYNAŁ DZIWISZ DOKTOREM HONORIS CAUSA UNIWERSYTETU TIRAŃSKIEGO
Tirana, 26 kwietnia 2013 r.


Fot. Marek Lasyk - fotoKAI

Kardynał Stanisław Dziwisz otrzymał 25 kwietnia tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Tirańskiego w Albanii. W dniach 24-27 kwietnia metropolita krakowski bierze udział w obchodach 20-lecia papieskiej pielgrzymki bł. Jana Pawła II do tego kraju.
Więcej…
 
MISTRZOSTWA EUROPY W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

Tirana, 14 kwietnia 2013 r.

Sabina Bagińska wicemistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów.


Sabina Bagińska Fot. WOJCIECH KARPINSKI / Newspix

Sabina Bagińska zdobyła srebrny medal w kategorii +75 kg w odbywających się Tiranie mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów. Od zawodniczki WLKS Siedlce lepsza była tylko Ukrainka Switłana Czerniawska. Trzecie miejsce zajęła Ukrainka Żanna Kozenko. Medal Bagińskiej jest jedynym krążkiem dla polskiej ekipy w tych zawodach.
Wicemistrzyni serdecznie gratulujemy!

Info:sport.dziennik.pl/news/artykuly/424971,sabina-baginska-wicemistrzynia-europy-w-podnoszeniu-ciezarow.html

 
MISTRZOSTWA EUROPY W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW W TIRANIE
Tirana, 11 kwietnia 2013 r.W Pałacu Sportu "Asslan Rusi"  w Tiranie trwają Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów. Jest to jedna z większych imprez sportowych, które przyznano Albanii w historii. Bierze w nich udział 400 sportowców, ponad 50 trenerów z 35 krajów Europy. Impreza zakończy się 14 kwietnia.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 17

Valid XHTML & CSS