27 MISTRZOSTWA ŚWIATA W BIEGACH GÓRSKICH

Drukuj
Tirana, 07 września 2011 r.

alt

450 reprezentantów z 35 krajów weźmie udział w 27. Mistrzostwach Świata Seniorów i Juniorów w Biegach Górskich, które w tym roku organizowane są w Albanii. Impreza odbędzie się w niedzielę 11 września w Tiranie. Prezes Albańskiej Federacji Lekkiej Atletyki Gjergi Ruli powiedział, że będzie to niezwykłe wydarzenie dla Albanii, a zwłaszcza dla sportu.

Mistrzostwa będą promować potencjał, infrastrukturę oraz intelektualne i profesjonalne zasoby naszego kraju, który podjął się organizowania imprez na taką skalę. Tym samym Albania staje w jednym szeregu z rozwiniętymi krajami, umacniając swoją wiarygodność jako kraj europejski.

Najlepszymi miejscami dla tych zawodów byłaby Valbona lub Tropoja. Problemem było jednak zakwaterowanie tam zawodników, delegacji i osób towarzyszących. Istnieje pewien standard, któremu musieliśmy się podporządkować, a ponieważ do udziału w imprezie zgłosiło się 450 zawodników, postanowiliśmy zorganizować ją w Tiranie. Te Mistrzostwa będą rekordowe pod względem frekwencji. Każdy zawodnik nim zgłosi swój akces patrzy, do jakiego kraju jedzie. Jak widać, nasz kraj z 300 słonecznymi dniami przyciągnął bezkonkurencyjną liczbę uczestników. Najwięcej jest Amerykanów, którzy goszczą u nas od sześciu dni, wraz z rodzinami.

Uroczyste otwarcie odbędzie na Bulwarze „Dëshmorët e Kombit”. Drużyny przemaszerują pod swoimi flagami i zgromadzą się w Pałacu Kongresów. Biegi odbędą się w niedzielę na Wzgórzach Farkë, w trudnym terenie, na dystansie 4, 8 i 12 km. Albania wystawia zawodników we wszystkich kategoriach. Patrząc realnie, nie liczymy na medale, choć mamy w swoim składzie mistrzynię Luizę Gegë. Uroczyste zakończenie Mistrzostw nastąpi w Durrës –
podsumował Gjergji Ruli.

alt
Trasy biegów
 


Strona organizatorów
www.wmrc2011.al/

na podst. gazeta-shqip.com; yll pres, mapka ze strony wmrc2011.al
tłum. i red. Dorota Horodyska
Our website is protected by DMC Firewall!